Avrasya Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu’nun olağan genel kurul toplantısı için Adana’da toplanmıştık. Genel kurul toplantısının ardından, dönüş yolu üzerindeki bir meraya çevirdik rotamızı. Arada bir uğrak verdiğimiz bu mera Kırmızı Benekli Alabalık açısından yüksek potansiyeli olan bir yer. Hedefimizde kırmızı benekli olsa da kısmet olmadı. Kısıtlı bir zamanda girdiğimiz bu merada geçen sefer yaptığımız avın en verimi bölümüne girdik.alabalik-gunlukleri-trout-gokkusagi-alasi-alabalik-avi-3-medium

Favori kaşığım olan Mepps Aglia tw altın sarısı model ile avımıza başladık. Ali Emrah UĞUR ile birlikte, derenin akıntısına doğru ilerlemeye başladık. Ama çok uzun bir sure kaşıklarımızı sallamamıza rağmen hiç balık alamadık. Dönüş yolumuzun uzun olmasından ve zamanımızın da kısıtlı olmasından dolayı dereden çıkmamıza yakın bir noktadan porsiyonluk bir gökkuşağı alası aldım. Aynı yere Ali Emrah ta atışlar yapmaya başladı. Ben daha balığımı mepps ten çıkartmadan Ali Emrah’ta bir balık aldı. Ama ne yazık ki balığı sudan dışarıya alamadı.

alabalik-gunlukleri-trout-gokkusagi-alasi-alabalik-avi-2-medium

Bende tekrar aynı yere atışlar yapmaya başladım. İkinci atışımda tektat bir balık yapıştı kaşığıma, ama bu seferki balık biraz daha kuvvetli asılıyordu ve kamışıma inanılmaz aksiyonlar yağdırıyordu. Emrah’tan kepçeyi hazırlamasını istedim. Emrah kısa zamanda balığı kepçeye almayı başardı.

alabalik-gunlukleri-trout-gokkusagi-alasi-alabalik-avi-4-medium

Balığı çıkarttığımızda ise fotoğraflardan da göreceğiniz gibi, sırt yüzgecini hemen bitiminde oldukça belirgin bir ağ izi kalmış. Bu balığı salmayı çok istemiştim ama ne yazık ki Doğal Alabalıkların olması nedeni ile alıkoymak zorunda kaldık. Böylesi bir balığa ikinci şansını da vermediğimiz için çok üzüldük. Aynı yerde birkaç deneme daha yapsak ta başka balık alamadık. Kırmızı Benekliler ortalıkta yoktu ama seneye buralarda olacaklarını biliyorduk. Avlağımıza veda ederek evimizin yolunu tuttuk.

Tüm güzel insanlara, Rastgele.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.