Dere Avlarında En Etkili 5 Mepps Döner Kaşık

20
29370

Merhaba arkadaşlar;

Sizlere dere avlarım da kullanmış olduğum ve en çok verim aldığım, 5 mepps döner kaşığını tanıtmak istiyorum. Bu kaşıklar kendi yapmış olduğum avlarım da deneyimlediğim kaşıklardır. Dere de avlanırken genellikle 2 numaralı kaşıkları tercih ediyorum. Ama yerine göre 0 ve 1 numaralı döner kaşıkların da kullanıyorum. Su açısından fazla olan derelerde ise 3 numaralı döner kaşıkları tercih ediyorum.

Sizlere özellikle bu geçtiğimiz sezonda denediğim ve en çok verim aldığım mepps döner kaşıkları tanıtmak istiyorum. İlerleyen zamanlarda kullandığım ve sonuçları başarılı olan kaşıkları sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

1. Mepps Aglia Tw Gold ( Altın )

Hiç bir avım da beni beni boş çevirmemiştir. Bu kaşıkla her mevsim ve her hava şartında balık kandırmayı başardım. Benim her zaman kurtarıcı bir meleğim olmuştur. Özellikle Gökkuşağı Alası için çok ideal bir kaşık.

 

 

 2. Mepps Aglia ( Bakır )

Vazgeçemediğim kaşıklardan birisi de Bakır renktir. Özellikle Kırmızı benekli avlarım da her zaman iş yapmış bir kaşıktır. Yine kırmızı beneklinin olmadığı meralarda ise sağlam bir gökala avcısıdır. Kaşıklarınızın içerisinde bu kaşığa da yer vermenizde fayda var.

 

 

3. Mepps Aglia Fluo Firetiger 

Vazgeçemediğim bir diğer kaşık ise, Mepps Aglia Fluo Firetiger benim deyimimle “Gökkuşağı” bu kaşığı hem Gökkuşağı alası avlarında hemde Kırmızı Benekli avlarında tecrübe ettim. İki türde bu kaşığa hayır diyemiyor. Kutunuzun bir yerinde bu kaşığa da yer ayırmalısınız kesinlikle. Ben bu kaşığı hep avın sonuna doğru kullanıyorum ve evime mutlu bir şekilde dönmemi sağlıyor.

 

 

4. Mepps Black Fury Silver ( Gümüş ) Yeşil Benekli

Bu kaşığa, bu sene biraz daha şans verdim ve 3 renk modeli arasında en çok iş yapanı Yeşil renk oldu. Renklerin canlı ve çekici olmaları harika. Turuncu, yeşil ve sarı renklerde mevcut olan bu kaşığın sarı ve yeşil olanı turuncuya göre daha fazla ilgi gördü balıklardan.

 

 

5. Mepps Aglia Silver Red ( Gümüş ) Kırmızı Benekli

Döner kaşıklar arasında bir klasik sanırım gümüş üzeri kırmızı benekler. Hemen hemen her avlakta iş yapmakta ve güzel sonuçlar vermekte. Döner kaşıklarınızın içerisinde olmayı kesinlikle hak ediyor bence.

Yeni hazırlamış olduğum bu videoyu eklemek istedim. Listeme yeni katılan çok sayıda döner kaşık oldu ve videonun sonunda döner kaşıklar ile ilgili çok faydalı bilgileri de bulacaksınız.

20 YORUMLAR

 1. Alabalık konusunda ki bilgileriniz aktardiklariniz çok yerinde tesbitler. Canı gönülden kutluyorum tşk ediyorum. Alabalik avi benim için bir alışkanlık vazgeçilmezimdir fırsat buldukça giderim (yaratirim 😊) sizide beklerim dünyadaki en güzel alabalik avlagi burasıdır TUNCELİ den saygilar sevgiler .

 2. Slm arkadaşım , ben meppsi bafra derbent barajında kullanacağım. İki seçenek var commet ve aglia . Aglia dereler gibi sığ sular için commet derin için diye biliyorum. Mepps in su 6 7 mt derinlikte bile olsa suyun yüzeyinden gelmesi daha mi önemlidir . Bu derinliklerde kullanmak için hangi mepps i secmeliyiz ?

  • Engin bey döner kaşıklarınızı göller kullanmak için bir şey yapmanıza gerek yok. döner kaşığınızı attıktan sonra dibe inmesini bekleyin ve kamışınızı suyun yüzeyine doğru tutarak sarınız. yüzeyden gelse bile alabalıklar saldırırlar. her iki şekilde de kullana bilirsiniz.

 3. Tayyar bey merhaba.bir sorum olacak.bizim orada baraj gölünde hem sazan azlıkta olsa alabalık yasıyor.şu ana dek sadece meppsle bir tane alabalık aldım.gölde alabalık olduğunu amcamınoğlunun her sene germe ile aldığı balıklardan biliyorum.ben bu gölden alabalık avlamak istiyorum ama nasıl.solucan.meps.sahte kullandım hep sazan geliyo.ne dersiniz.hazır alabalık için üretilen doğal yemlerimi denemeliyim.yada ne yağmalıyım.

 4. Slmlar. Hocam nereden alıyorsunuz bunları ?
  ÖZELLİKLE tümünde no 1 arıyorum. İnternetin altını üstüne getirdim bulamadım.
  Yardımcı olur musunuz, hepsinde 1 adet almak istiyorum.

  • Merhaba Yalçın bey. Burdurda azim ticaret var, çok çeşitli döner kaşık satıyorlar. Ordan geçen sene bi tane 1 numara döner kaşık almıştım. Geniş bir ürün yelpazesi var.Facebooktaki sayfalarından ulaşabilirsiniz.

  • Üstat acaba dere, akarsu, çay da alabalık avında sizin önerdiğiniz kaşıklı mepps aglialara mı daha çok balık gelir yoksa silikonlu sahte yemlere mi

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.