İKİ KİŞİ İLE DEREDE ALABALIK NASIL AVLANIR ?

2
1052

Dere avlarında en etkili avlanma şekli tek kişilik avlardır. Fakat yanınızda bir partnerinizin olması her zaman için iyidir. Zira doğada ne zaman ne olacağı hiç belli olmaz. Hiç beklemediğiniz bir anda kayıp düşebilir ve yaralanabilirsiniz. Bu gibi anlarda yanınızda birisinin olması yararınıza olacaktır.

Yakalayacağınız Trofe balıkları kepçelemenizde en büyük rolü partneriniz üstlenecektir. Özellikle dere avlarında civardaki evlerden veya ağıllardan gelecek köpek saldırılarına karşı mücadelenizde, size hem cesaret verecek hem de onlara karşı vereceğiniz mücadelede yardımcı olacaktır.

Derede partneriniz ile avlanırken, zamanla birbirinize daha çok uyum sağlayacaksınız. Konuşmak yerine işaretlerle anlaşmanız, suya gölge düşürmemeniz yararınıza olacaktır. İki kişi ile yapılan avlarda en verimli avlanma şekli ise karşılıklı avlanmaktır.

Dere boyunca sırayla atışlar yaparak ilerlemek en ideal olandır. Benim sürekli dere avı yaptığım bir ekibim var ve ikişerli gruplar halinde derenin aşağısına veya yukarısına ayrılarak avlanıyoruz. Partnerinizle karşılıklı av yaparken çapraz olarak ilerlemeyi tercih ediniz. Biriniz diğerini bekler ve böylelikle bir ön bir arka yaparak ilerlemiş olursunuz.

Ben ve ekipteki dostların hep bu şekilde avlanırız ve evimize dönerken mutlu bir şekilde döneriz. Ekip sağlamsa, gerisi teferruattır. Tüm güzel insanlara rastgele.

2 YORUMLAR

    • Teşekkürler Cenk bey, bende kısa bir süre önce sizin siteniz ile tanıştım. İçeriği ve görseli güzel bir site bu tarz blogların çoğalması mutlu ediyor beni. Sitenizi takip sitelerim arasına ekledim, bundan sonra takipteyim.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.