ALABALIK AVCISININ EKİPMANLARI | Bölüm 2

2
2535

KEPÇE

Kepçe alabalık avcısının olmazsa olmaz ekipmanlarından birisidir. Özellikle kiloluk ve üzeri bir balık yeminizi aldığında kepçenin ödemini daha iyi anlayacaksınız. Balığı riske atmadan sudan çıkartmakta en ideal yöntemdir. Alabalık avcıları için en ideal kepçe türü Raket Kepçelerdir.

 

İĞNE ÇIKARTICI APARATLAR

Yemli avlarınız için bir kanca çıkartıcı veya karga burun penselerden bulundurmanız yararınıza olacaktır.

 

MİSİNA KESİCİ MAKASLAR

Alabalık avcısının en çok ihtiyat duyacağı ekipmanlarından birisidir. Sahtelerinizi benim gibi klip kullanmadan takıyorsanız kesinlikle bir misina kesici taşımalısınız.

 

ÇAKI

Avlarınızda yanınızda her zaman küçükte olsa bir çakı bulundurmanızda fayda vardır. Hatta çok özellikle çakılar daha idealdir.

 

GÖZLÜK

Bence dere avları için bir gözlüğünüz olmalı. Bu isterseniz güneş gözlüğü olsun isterseniz her hangi bir gözlük. Sizi dere kenarındaki çalılardan, dikenlerden koruyacaktır.

 

İLK YARDIM ÇANTASI

Ben birde acil durumlar için küçük bir ilk yardım çantası oluşturdum. Çok şükür bu zamana kadar kullanmaya ihtiyaç duymadım, ama ne zaman lazım olacağı belli olmaz. Çantanızın köşesine küçük bir kutu içerisinde durmasının size hiçbir zararı olmayacaktır. Aksine gerektiğinde çok işinize yarayacağından eminim.

 

YAĞMURLUK

Doğanın sizlere neyi ne zaman sunacağı hiç belli olmaz. Özellikle sezonun açıldığı ilkbahar aylarında, çantanızın bir köşesinde durması iyi olacaktır.

2 YORUMLAR

  1. Hocam ekleme yapmak isterim.orman dere icinden yuruyuslerde su ayakkabisi diye satilan genelde fileli tabaninda drenaj delikleri olan ve ozel kaymaz taban ayakkabilardan tavsiye ederim.ayrica cabuk kuruyan ince polyester pantolon ve diken ciziklerine karsi uzun kol ust giyim.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.