Alabalık Avlarında Yem Tercihleri / Döner Kaşıklar

0
953

Alabalık avı denilince akla gelen ilk yem döner kaşıklardır sanırım. Alabalık avlamanın en keyifli yem tercihlerindendir. Kaşığınızı atıp çekerken kaşığın ardından gelen balığı görürsünüz. Yemi ha kaptı ha kapacak derken bir bakmışınız kamışınız da inanılmaz bir aksiyon var. Makinanızdan kalama sesleri.

Çok sayıda firmanın, çok çeşitli döner kaşıkları piyasada mevcut. Doğru kaşıkları bulmak ise zaman isteyen bir süreçtir. Bende yıllardır sayısız kaşığı deneyerek içlerinden en çok iş yapanları koleksiyonuma ekledim. Halende yeni gördüğüm kaşıkları denemekteyim. Mevsimine ve avlaklara göre kaşıklarımızın av verimliliği değişmekte.

Ben genellikle fosforlu renklere sahip sarı, turuncu, yeşil renklerdeki kaşıkları seçmeye özen gösteriyorum. Bunların dışında ise sade bakır, altın ve gümüş renklerde olanları tercih ediyorum. Ama bazen de bakıyorum ki bunlarla hiç alakası olmayan renkler iş yapıyor. Buda demek oluyor ki tutumuzda bolca döner kaşık bulunduracağız.

Döner kaşıkla yaptığım dere avlarımda en verimli avlarımı akıntı yönünde çektiğim kaşıklardan almışımdır. Ama bazen de tam tersi olmakta bu yüzden çift taraflı kaşık atıp çekmek daha mantıklı.

Sizler için hazırlamış olduğum videoda bu güne kadar ki avlarımda en çok verim aldığım kaşıkların tanıtımlarını yapmaya çalıştım. Umarın işinize yarar bilgiler bulabilirsiniz.

 

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.