Hakkında

Tayyar ÇELİK kimdir ?

1981 Hollanda doğumluyum. Küçük yaşta Türkiye ye ailem ile birlikte kesin dönüş yaptık. Karaman’da ikamet etmekteyim, evli ve iki çocuk babasıyım. Balık haricinde tam bir doğa tutkunuyum. Doğa sporlarına, fotoğrafçılığa, arkeolojiye ve yeni yerler keşfetmeye bayılırım. Birde koleksiyonerlik yönüm var. Çocukluğumdan beri bir çok şeyin koleksiyonu nu yaparım ve toplarım.

Aslınca her balığın avcılığını seviyorum ama ağır basan tarafım ise Alabalıklar. Alabalıklarla ilk olarak 31.05.2013 tarihinde gittiğimiz bir aile pikniğinde tanıştım. O günden beride kendimi onlardan alamaz oldum. Avlanma teknikleri konusunda hızı bir gelişme gösterdim. Ve buradan da bu bilgileri sizlerle paylaşmayı hedeflemekteyim. Ülkemizde Alabalıklar ile ve avlanma teknikleri ile ilgili o kadar çok az kaynak var ki, şaşırmamak elde değil. Böylesi güzel bir balık türüne bunu saygısızlık olarak kabullenerek, Alabalık Günlükleri adı altında bu platformu oluşturmaya karar verdim.

Amatör olta balıkçılığı camiasında ilk olarak Oltacı dergisi ile tanıştım. Ağustos 2014 tarihinden beride dergide halen yazmaktayım. 21.07.2015 te ise KAROBDER (Karaman Sportif Olta Balıkçılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği)’ni kurduk. Halan burada Yön.Kur.Bşk. olarak görev yapmaktayım. Derneği kurduktan kısa bir sure sonra, dokuz dernek bir araya gelerek AVRASYA Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonunu kurduk. Burada da halen Yön.Kur.Bşk.Yrd. olarak görev yapmaktayım.